Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut on pannud kokku veebilehe meedia.ut.ee, kust leiab rohkesti materjale meediakirjaoskuse õpetamiseks ning internetis turvaliselt toimetamiseks.
Õpetajatele mõeldud vaatest leiab soovitused (digi)meediapädevuse õpetamiseks nii ainetundides kui ka lõimingu, ürituste, koolimeedia, erikursuste, uurimis- ja loovtöö vormis. Õpilastele mõeldud alamleht julgustab neid juhendama näiteks nooremaid koolikaaslasi või vähemate digioskustega täiskasvanuid. Teooriaosa ja praktilistele soovituste toel saavad õpilased teha uurimis- või loovtööd ja arendada seekaudu ka enda meediapädevust.
Üldine eesmärk on see, et õpetajad annaksid õpilastele järjest rohkem vabadust ja võimalust digioskuste õppimiseks just teiste õpetamise kaudu: õpilane saab olla digimentor näiteks oma noorematele koolikaaslastele või eakatele.
Veebileht on osa programmist „Digimentorid“, mida veavad eest Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut ja Telia Eesti. Telia küberkiusamise vastase kampaania „Suurim julgus“ kaugem eesmärk oli see, et digiturvalisuse ja -oskuste õpe jõuaks igasse Eesti kooli. Ettevõtte juhatuse esimehe Holger Haljandi sõnul on sellest välja kasvanud ambitsioonikas idee, millel on potentsiaali tuua ühiskonnale veelgi enam kasu.
Koostöös Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessori Maria Murumaa-Mengeli ja meediapädevuse spetsialisti Inger Klesmentiga toetame Eesti kõige haavatavamate rühmade – laste ja seenioride – digioskuste arendamist. Loodame väga, et õpetamine ei piirdu ainult koolidega ning vabatahtlikult võtavad õpetamise ette ka kõik need, kes tahavad toetada oma noori ja vanu sugulasi ja sõpru. Materjalid on kõigile kättesaadavad lehel meedia.ut.ee.
7. oktoobril kella 15.00–17.30 toimub Telia peakontoris (Mustamäe tee 3, Tallinn) programmi avaüritus, kuhu on oodatud kõik õpetajad. Üritusel astub üles ka president Kersti Kaljulaid. Osaleda saavad 100 kiiremat registreerujat.